Rozpoczęliśmy współpracę z kancelarią patentową Patpol, dzięki której młodzi naukowcy, biorący udział w Programie E(x)plory, będą mieli szansę skorzystać z fachowej wiedzy specjalistów – rzeczników patentowych i prawników i przygotować swoje pomysły do opatentowania.

Ochrona własności intelektualnej młodych innowatorów, uczestników Konkursu Naukowego E(x)plory od początku istnienia Programu E(x)plory była dla nas ważna- mówi Joanna Gogolińska, dyrektor Fundacji Zaawansowanych Technologii. Do tej pory skupialiśmy się na informowaniu uczestników Konkursu o potrzebie i możliwościach ochrony patentowej innowacyjnych rozwiązań zgłaszanych do Konkursów. W tym celu organizowaliśmy webinaria i szkolenia. Dzięki współpracy z Patpol, możemy zaoferować wybranym młodym naukowcom konkretną pomoc w procesie patentowania wynalazków – dodaje.

Cieszę się, że wspieramy młodych i ambitnych innowatorów – podopiecznych Fundacji Zaawansowanych Technologii. Podjęliśmy tę współpracę wierząc w wielki potencjał młodych naukowców, których wynalazki wpłyną na naszą przyszłość. Jako zespół specjalistów w zakresie ochrony własności intelektualnej, chcemy ich wspierać i służyć naszym wieloletnim doświadczeniem – mówi Prezes kancelarii patentowej Patpol, Izabella Dudek-Urbanowicz.

Nowy Partner Programu E(x)plory wesprze 5 młodych innowatorów w procesie przygotowania i złożenia wniosku patentowego. Eksperci Patpol skonsultują i doradzą jak wybrać najlepszą opcję ochrony rozwiązań młodych badaczy oraz udzielą porad w kwestii zgłoszenia patentowego i jego weryfikacji.

O kancelarii patentowej Patpol:

Patpol istnieje nieprzerwanie od 1966 roku. Świadczy kompleksowe usługi związane z ochroną własności intelektualnej. Rzecznicy patentowi Patpol to specjaliści z misją krzewienia wiedzy i budowania świadomości o tym, czym jest własność intelektualna i jak należycie ją chronić.

 

 

Udostępnij ten artykuł: