Edukacja dla innowacji. Innowacje w edukacji. IX Kongres E(x)plory już 23 października w Gdyni

W dniach 23-24 października w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia odbędzie się IX edycja Kongresu E(x)plory pt. „Edukacja dla Innowacji. Innowacje w edukacji”. Tematem wydarzenia będzie szeroko pojęta edukacja.

IX Kongres E(x)plory jest stałym punktem programu Gdynia E(x)plory Week, finałowego wydarzenia Programu E(x)plory, które od 8 lat organizuje Fundacja Zaawansowanych Technologii. Tegoroczny program Kongresu angażuje edukatorów oraz wszystkich przedstawicieli instytucji, firm i organizacji, działających w obszarze edukacji.

„Od ośmiu lat podziwiamy w Programie E(x)plory młodych innowatorów, ich pasje oraz niesamowite pomysły. Co zrobić, aby szkoła podążała za potencjałem młodych ludzi? Jakie innowacje możemy wprowadzić w edukacji już dziś? O tym będziemy dyskutować podczas IX Kongresu E(x)plory” – Joanna Gogolińska, Dyrektor Fundacji Zaawansowanych Technologii.

Gośćmi specjalnymi IX Kongresu E(x)plory będą m.in. dr hab. Lech Mankiewicz z Centrum Fizyki Teoretycznej PAN, realizujący projekt Khan Academy, dr Marzena Żylińska, zajmująca się metodyką i neurodydaktyką oraz Anna Szulc – nauczycielka z 30-letnim stażem, autorka książki „Nowa szkoła”. 

W programie wydarzenia poruszone zostaną takie tematy jak:

- Nowa szkoła. Jak powinna wyglądać? Jakie zmiany powinny w niej zostać wprowadzone?

- Uczeń zdolny. Wyzwania, metody pracy, współpraca i wsparcie

- Jak w tradycyjnej szkole przekazywać wiedzę w praktyce. Nauka czynna zamiast biernej. Nauka poprzez doświadczenie

- Jak wykorzystywać nowe technologie w pracy z młodzieżą, tak aby wspierały proces poznawczy i pomagały w przyswajaniu wiedzy. Przykłady i prezentacje najciekawszych rozwiązań technologicznych do wykorzystania w szkołach

- Praca metodą projektów w klasie i w trybie indywidualnym. Pomysły i metody realizacji projektów naukowych w parze uczeń-opiekun

- Prezentacje projektów biorących udział w Finale Konkursu Naukowego E(x)plory 2019

- Udział w projektach międzyszkolnych i międzynarodowych. Pozyskiwanie funduszy na dodatkowe działania

- Czy oceny są na pewno potrzebne? Alternatywy dla tradycyjnego modelu oceniania

Kongres odbędzie się w dniach 23-24 październikaw Gdyni. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Szczegółowy program dostępny jest na stronie: www.kongres.explory.pl

Mecenasem Programu E(x)plory jest Grupa LOTOS S.A. Partnerami strategicznymi są Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia, Miasto Gdynia oraz Zakłady Farmaceutyczne Polpharma.

 

Udostępnij ten artykuł: