Nauka nie musi być zarezerwowana tylko dla umysłów ścisłych. Można się o tym przekonać na Festiwalu Naukowym E(x)plory w Podzamczu. Już 7 czerwca młodzi naukowcy zaprezentują swoje inspiracje prowadzące do innowacyjnych badań naukowych. Odwiedzający wydarzenie będą mogli skorzystać z bogatej oferty pokazów i warsztatów naukowych. Gospodarzami Festiwalu są: Województwo Świętokrzyskie, Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne oraz Centrum Nauki Leonardo da Vinci.

 Regionalny Festiwal Naukowy E(x)plory to zajęcia edukacyjne, które mają zachęcać młodzież do zgłębiania zagadnień naukowych. W programie m.in. warsztaty o tym jak i dlaczego świecą ciała stałe, dlaczego czujemy zapach i jak działa narząd węchu, jak rozchodzi się dźwięk i dlaczego go słyszymy, a także pokazy naukowe, gry, zabawy i wiele innych atrakcji.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy. Zajęcia dedykowane są młodzieży w wieku 13-20 lat. Zgłoszenia można przesyłać na adres podzamcze@explory.pl.  

Program wydarzenia dostępny TUTAJ

Lista projektów naukowych biorących udział w konkursie dostępna TUTAJ

Uczestnicy Festiwalu E(x)plory będą mogli obejrzeć projekty naukowe, które biorą udział w regionalnym etapie Konkursu Naukowego E(x)plory. W tym roku w Podzamczu zaprezentowanych zostanie 36 innowacyjnych rozwiązań.

Dzięki Programowi E(x)plory młodzi naukowcy mają szansę na spotkanie z przedstawicielami biznesu, w przestrzeni umożliwiającej nawiązanie wzajemnej współpracy. Dla Grupy LOTOS innowacje są motorem do działań, wpisanym w strategię naszej działalności. Dlatego tym bardziej cieszy nas fakt, że takie Programy gromadzą młodych, zdolnych ludzi, dla których nauka i nowe technologie są tak bardzo istotne.

Z roku na rok Program przyciąga nowe rzesze młodych ludzi, z coraz ciekawszymi pomysłami, które niejednokrotnie mogą być wprowadzane w życie i mają możliwość zaistnienia w sferze biznesowej – Jarosław Wittstock, Wiceprezes Zarządu ds. Korporacyjnych w Grupie LOTOS S.A.

 

Udostępnij ten artykuł: