Jak rozszerza się Wszechświat, czy balony mogą zastąpić króliki w kapeluszu magika, jak widzą zwierzęta – to niektóre zagadnienia nadchodzącego Festiwalu Naukowego E(x)plory, który odbędzie się już 5 kwietnia we Wrocławskim Parku Technologicznym! Oprócz szalonych eksperymentów, będzie można zobaczyć projekty młodych naukowców z województwa dolnośląskiego, którzy zawalczą o miejsce w krajowym finale Konkursu Naukowego E(x)plory.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Zaawansowanych Technologii, która już po raz piąty organizuje regionalną edycję konkursu we Wrocławiu. Gospodarzami Festiwalu są: Wrocławski Park Technologiczny i Fundacja Wrocławskiego Parku Technologicznego PRO MATHEMATICA.

Cieszymy się, że Program E(x)plory po raz kolejny odbywa się we Wrocławiu – mieście dobrej energii i innowacji. Wrocławski Park Technologiczny i PRO MATHEMATICA, konsekwentnie wspierają młodych innowatorów już od kilku lat. - mówi Joanna Gogolińska, dyrektor Fundacji Zaawansowanych Technologii – Festiwal Naukowy E(x)plory to wielkie święto nauki. Zaprezentują nam się młodzi innowatorzy, autorzy 29 projektów badawczych, biorących udział w regionalnych eliminacjach Konkursu Naukowego E(x)plory. Z właścicielami najlepszych pomysłów spotkamy się w październiku na wielkim finale. Trzymamy kciuki za wszystkich młodych naukowców!- dodaje. 

Podczas Regionalnego Festiwalu Naukowego E(x)plory we Wrocławiu młodzież szkolna będzie mogła wziąć udział w pokazach oraz warsztatach naukowych. W programie, oprócz prezentacji projektów konkursowych, odbędzie się m.in. wykład dr Adama Czyżewskiego „Oczy okiem optyka”, a ponadto, naukowcy ze Smart Lab zabiorą nas w świat szalonych eksperymentów i pokazów naukowych, takich jak: „Zobaczyć niewidoczne”, „Chemiczne światła drogowe”. Dr Katarzyna Kołacz i dr Adam Zahler, pokażą nam z kolei świat dźwięków oraz doświadczenia związane z ciśnieniem powietrza.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy. Zgłoszenia można przesyłać na adres wroclaw@explory.pl.  

Program wydarzenia dostępny TUTAJ

Lista projektów biorących udział w konkursie dostępna TUTAJ

 

Udostępnij ten artykuł: