Modyfikacja skrzydła samolotu zwiększająca bezpieczeństwo lotu, bioniczna proteza ręki, sygnalizator palenia odpadami toksycznymi – to przykłady innowacyjnych projektów stworzonych przez Finalistów Konkursu Naukowego E(x)plory, które wezmą udział w internetowym plebiscycie Innowator Jutra. Głosowanie trwa od 11 do 25 października na stronie www.innowatorjutra.pl

Innowator jutra to plebiscyt, w którym internauci mogą wybrać najciekawszy ich zdaniem projekt uczestniczący w Krajowym Finale Konkursu Naukowego E(x)plory 2019. Głosować można na 1 z 33 projektów, wyłonionych w trakcie regionalnych etapów w 5 miastach Polski. Autorzy zwycięskiego projektu otrzymają 2 tys. zł na udział w wybranej konferencji w Polsce lub zagranicą. Głosowanie na najlepszy projekt odbywa się poprzez stronę www.innowatorjuta.pl . Trwa od 11-25 października 2019. Wyniki głosowania zostaną ogłoszone 25 października 2019 podczas Gali Wręczenia Nagród Laureatom Konkursu Naukowego E(x)plory 2019.

Plebiscyt Innowator Jutra to dla młodych naukowców szansa na wypromowanie swojego talentu i nowatorskich projektów. To także okazja dla szerokiej publiczności, aby poznać, docenić i wesprzeć pomysł, który ich zdaniem ma największe szanse na realizację. Dzięki plebiscytowi młodzi ludzie mają okazję na zdobycie uznania nie tylko wśród autorytetów naukowych, ale także publiczności.

Dla laureata zeszłorocznej edycji plebiscytu – Piotra Lazarka, autora prototypu automatycznego pojazdu do prewencyjnej analizy stanu gleby na polach uprawnych – nagroda publiczności w plebiscycie Innowator Jutra była jedynie początkiem sukcesów. Piotr otrzymał I nagrodę Jury Konkursu Naukowego E(x)plory, wyjazd na najbardziej prestiżowy konkurs naukowy Intel ISEF w USA oraz staż w Instytucie Weizmanna w Izraelu.

Informacje o tegorocznych uczestnikach plebiscytu znaleźć można na stronie: www.innowatorjutra.pl

Plebiscyt Innowator Jutra jest realizowany w ramach wydarzenia Gdynia E(x)plory Week, które jest organizowane od 8 lat przez  Fundację Zaawansowanych Technologii (FZT). Celem Fundacji jest promowanie i wspieranie badań, rozwoju technologicznego, przedsiębiorczości, a także transferu i wdrażania nowych technologii. FZT wspiera innowacyjność i promuje kulturę technologii, a także wzmacnia relacje pomiędzy władzami publicznymi, przedsiębiorstwami i sektorem edukacji.

Do 31 stycznia trwa rekrutacja do kolejnej edycji Konkursu Naukowego E(x)plory. Więcej informacji TUTAJ.

Udostępnij ten artykuł: