W lipcu wystartowaliśmy z Programem Staży Badawczo-Rozwojowych E(x)plory. W jego ramach 18 młodych naukowców zrealizuje badania na wiodących polskich uczelniach wyższych. Stażyści dzielnie pracują już trzeci miesiąc. W sierpniu staż zrealizowali: Weronika Piątkowska Laboratorium Neurobiologii Molekularnej UW, Oliwia Krzemień Wydział farmacji UJ, Bartosz Biesiadecki Wydział farmacji UJ, Mateusz Zawileński Instytut Biologii Molekularnej i Biotechnologii, Laboratorium Ekspresji Genów, Jakub Rymarz Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Michał Furmański Wydział Mechaniczny Politechniki Krakowskiej.

Staż był dla mnie z pewnością bardzo cennym doświadczeniem. Poprzez fakt, że na dwa tygodnie stałam się częścią zespołu badawczego, mogłam doświadczyć tego, jak wygląda praca naukowca i co za tym idzie, jak może wyglądać moja praca w przyszłości." - mówi Weronika Piątkowska.

Z całą pewnością staż pobudził moją ciekawość związaną z zagadnieniami biotechnologii molekularnej oraz skłonił do ciągłego poszerzania swojej wiedzy z nią związanej. Była to także pierwsza okazja do pracy w zaawansowanej pracowni i zapoznania się ze wszystkimi procedurami z nią związanymi.” - dodaje Jakub Rymarz.

Dziękujemy wszystkim uczelniom za opiekę nad stażystami!

 

 

Weronika Piątkowska                                                                         Oliwia Krzemień

 

 

  

Mateusz Zawileński                                                Bartek Biesiadecki                              Jakub Rymarz

 

 

Michał Furmański

 

Partnerem programu stażowego jest Fundacja Centrum Innowacji FIRE.

Udostępnij ten artykuł: