Nagroda i Tytuł Człowiek E(x)plory

Justyna Suchecka Człowiekiem E(x)plory 2019!

Dziennikarka Justyna Suchecka, zajmująca się tematyką edukacji, wspierająca Program E(x)plory od kilku lat, otrzymała statuetkę Człowieka E(x)plory 2019 podczas otwarcia gali Gdynia E(x)plory Week 2019.

 

Gdański Uniwersytet Medyczny otrzymał Nagrodę Człowieka E(x)plory 2018!

Od 3 lat podczas Gdynia E(x)plory Week przyznajemy nagrodę Człowieka E(x)plory dla osoby lub osób, które w szczególny sposób przyczyniają się do promowania młodych naukowych talentów i rozwoju Programu E(x)plory. W tym roku Nagrodę Człowieka E(x)plory przyznaliśmy Senatowi Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Jest to pierwsza uczelnia w Polsce, która przyjmuje laureatów Konkursu Naukowego E(x)plory bez egzaminów. Nagrodę odebrała prof-dr-hab-med, Dziekan Wydziału Lekarskiego Gdański Uniwersytet Medyczny - Maria Dudziak.  

 

Podczas Gdynia E(x)plory Week 2017 tytuł Człowieka E(x)plory przynany został Kolegium Prezydenckiemu Miasta Gdyni! 

Jesteśmy szczególnie pod wrażeniem osobistego zaangażowania Całego Kolegium Prezydenckiego w działania E(x)plory, co wyraża się nie tylko w ogromnym wsparciu w organizacji tego wydarzenia, ale także dużej otwartości na nasze nowe pomysły i poszerzanie tej współpracy. Nagrodę w imieniu Kolegium Prezydenckiego odebrała Katarzyna Gruszecka – Spychała, Wiceprezydent Gdyni.

 

 

Natalia Partyka - Człowiek E(x)plory 2016! 

Mając na uwadze temat przewodni tegorocznego E(x)plory, którym był SPORT, Kapituła wyłoniła Człowieka E(x)plory, który nie tylko odnosi znaczące sukcesy, ale także przełamuje bariery i schematy w dziedzinie sportu.
Tytuł pierwszego Człowieka E(x)plory przyznany został czterokrotnej mistrzyni paraolimpijskiej, zdobywczyni medali na 4 kolejnych igrzyskach, która dodatkowo wspiera utalentowanych sportowców poprzez Fundusz Stypendialny i platformę crowdfundingową - Pani Natalii Partyce.

Natalia Partyka urodziła się w Gdańsku, ma zaledwie 27 lat, jest już czterokrotną mistrzynią paraolimpijską. Zwycięstwo przywiozła z Aten (2004), Pekinu (2008), Londynu (2012) i Rio de Janeiro (2016). Wybitna polska tenisistka stołowa, trzykrotnie uczestniczyła w igrzyskach olimpijskich: w Pekinie (2008), Londynie (2012) i Rio de Janeiro (2016). 

Pomimo swej niepełnosprawności rywalizuje w zawodach z zawodniczkami pełnosprawnymi i niepełnosprawnymi. Natalia Partyka oraz zawodniczka z RPA Natalie du Toit są jedynymi olimpijkami, które wystąpiły podczas IO w Pekinie 2008 jak i Paraolimpiady 2008. Obecnie jest zawodniczką czeskiego klubu SKST Stavoimpex Hodonin. Zajmuje 76. miejsce w światowym, 31. w europejskim i 2. w narodowym rankingu ITTF.

 

Nagrodę i Tytuł Człowieka E(x)plory nadaje Kapituła Nagrody w imieniu Fundacji Zaawansowanych Technologii oraz Społeczności E(x)plory osobom, które aktywnie działają, a swoją postawą i sukcesami inspirują innych i przełamują bariery. Nazwisko Laureata jest ogłaszane co roku podczas Uroczystego Otwarcia Gdynia E(x)plory Week.

W skład Kapituły Nagrody wchodzą:

1. Prezes Fundacji, Przewodniczący
2. Sekretarz Kapituły
3. Reprezentanci Społeczności E(x)plory
4. Laureaci Nagrody i Tytułu Człowieka E(x)plory

Obecny skład Kapituły Nagrody jest następujący:

1. Władysław Halbersztadt – Prezes Fundacji Zaawansowanych Technologii, Przewodniczący
2. Joanna Gogolińska – Sekretarz Kapituły
3. Prof. Zofia Barbara Liberda – Przewodnicząca Jury Konkursu Naukowego E(x)plory
4. Dr Joanna Bagniewska – Ambasadorka Programu E(x)plory
5. Maciej Sadowski - Ambasador Programu E(x)plory


Nagroda w postaci statuetki znaku (x) wykonana jest z innowacyjnego, przezroczystego betonu ekologicznego z efektem fotograficznym.

                                     

  

Władysław Halbersztadt                                                 Joanna Gogolińska                               Prof. Zofia Barbara Liberda

 

Dr Joanna Bagniewska                                                    Maciej Sadowski