Kim są Młodzi Eksperci E(x)plory?

Młodzi Eksperci E(x)plory to aktywna grupa wolontariuszy złożona z byłych laureatów Konkursu Naukowego E(x)plory. Młodzi Eksperci E(x)plory wspierają rówieśników w rozwijaniu naukowej pasji, są ambasadorami konkursu, współorganizują spotkania informacyjne i pomagają Fundacji Zaawansowanych Technologii w organizacji wydarzeń takich jak Regionalne Festiwale E(x)plory czy Gdynia E(x)plory Week.

Konsultacje online z Ekspertami E(x)plory. Poznaj ich i zadaj pytanie!


Sara Berent
Mollecular and Cellular Biology, University of Glasgow
W ramach programu konsultacji online organizowanego przez Explory, dostałam szansę aby pomóc innym młodym naukowcom i podzielić się z Wami wiedzą oraz doświadczeniami zdobytymi przez ostatnie 3 lata pracy nad projektem. Zapraszam do kontaktu ze mną i mam wielką nadzieję, że ułatwię Wam choć trochę realizację Waszych pomysłów. Mogę obiecać jedno: uczucie, kiedy zobaczycie jak Wasz projekt wychodzi z laboratorium i staje się rozwiązaniem komercyjnym, jest bezcenne – dokłada się w ten sposób cegiełkę do zmiany świata, a to daje największą satysfakcję. 

Zobacz profil Laureata  Napisz do Eksperta


Piotr Morawski
Wydział Fizyki UW
W E(x)plory wziąłem udział w 2013 roku, z projektem dotyczącym symulowania ruchu ciał oddziaływających grawitacyjnie. Doszedłem z nim do finału oraz w nagrodzie dostałem możliwość prezentowania projektu na Intel ISEF w Phoenix (Arizona). Obecnie studiuję fizykę na Uniwersytecie Warszawskim, równolegle prowadząc zajęcia z fizyki w szkołach oraz angażując się w działania popularyzatorskie. Ponadto od trzech lat w ramach współpracy z Polską Akademią Nauk biorę udział w projektach badawczych zamawianych przez firmy i instytucje. Dziedziny projektów obejmowały m.in. modelowanie matematyczne, statystykę, analizę danych, informatykę i ekonomię.

Zobacz profil Laureata  Napisz do Eksperta


Rafał Kozik
Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej, Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie
Jestem studentem drugiego roku studiów magisterskich: Automatyki i Robotyki na AGH w Krakowie. W 2013 roku razem z Michałem Gumielą prezentowaliśmy pracę: "Badanie możliwości zastosowania matryc CMOS oraz CCD w celu detekcji, dozymetrii oraz mapowania wiązki promieniowania alfa, beta, gamma, rentgenowskiego oraz protonów" podczas Expo-Sciences International w Abu-Dhabi.

Zobacz profil Laureata  Napisz do Eksperta


Dominik Madej
The Hong Kong University of Science and Technology: HKUST
Jestem absolwentem II LO im. Stefana Batorego w Warszawie. Byłem uczestnikiem III edycji Konkursu Naukowego E(x)plory, na którym otrzymałem nagrodę za projekt: “Wpływ CO2 na przebieg reakcji karbonylowania aniliny mieszaniną CO/O2 w obecności katalizatorów palladowych” wyróżnieniem w postaci wyjazdu na Expo-Sciences Europe 2014 (Slowacja). Za tę samą pracę zdobyłem pierwsze miejsce w kategorii chemia w 23rd MEF Research Projects Contest (Turcja) oraz drugą nagrodę w polskich eliminacjach do EUCYS 2014. Byłem trzykrotnym finalistą Olimpiady Chemicznej. Obecnie studiuję inżynierię chemiczną i biomolekularną w The Hong Kong University of Science and Technology, gdzie również pracuję nad katalizatorami w etanolowych ogniwach paliwowych pod kierunkiem prof. Minhua Shao.

Zobacz profil Laureata  Napisz do Eksperta


 

Dołącz do Młodych Ekspertów E(x)plory!

Jeśli brałeś/łaś udział w Konkursie Naukowym E(x)plory), chętnie opowiadasz o swoim doświadczeniu i lubisz dzielić się wiedzą – koniecznie dołącz do społeczności E(x)plory jako Młody Ekspert E(x)plory! 

Młodzi Eksperci E(x)plory mogą jako wolontariusze angażować się w bardzo różne działania:

  • udzielanie wsparcia uczestnikom konkursu w formie konsultacji (on-line);
  • bezpośrednie wsparcie uczestników podczas eventów (REX, GEW);
  • organizowanie warsztatów; - organizowanie spotkań informacyjnych w szkołach/na uczelniach
  • udział w spotkaniach organizowanych przez Fundację Zaawansowanych
  • udział w innych eventach, na których będzie promowany konkurs;
  • promocja Konkursu Naukowego E(x)plory (aktywność na facebooku, forach, wystąpienia w mediach).

Wszyscy nasi wolontariusze mogą liczyć na:

  • umowę o wolontariacie;
  • zwrot kosztów dojazdu na spotkania, eventy;
  • zaświadczenia o wolontariacie;

 

 

Dołącz do Młodych Expertów E(x)plory