Krajowy Finał Konkursu Naukowego Explory 2019

Konkurs Naukowy E(x)plory jest największym w Polsce wydarzeniem, które pozwala młodym naukowcom w wieku 13-20 lat tworzyć i rozwijać innowacyjne projekty, poszerzać swoją wiedzę i wymieniać się doświadczeniami z innymi młodymi naukowcami, także za granicą. W tym roku do Konkursu zgłoszono 174 projekty z całej Polski, a autorzy 144 najlepszych, zaprezentowali je podczas Regionalnych Festiwali Naukowych E(x)plory, które odbyły się w Szczecinie, Wrocławiu, Toruniu, Łodzi i Podzamczu k/Kielc. W finale, który odbył się w dniach 23-25 października w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia udział wzięło 33 zwycięzców regionalnych rozgrywek. Laureatów wybrało jury złożone z 19 autorytetów reprezentujących uznane instytucje naukowe i innowacyjne firmy.

Lista finalistów dostępna jest TUTAJ.

Laureaci Konkursu Naukowego E(x)plory 2019 TUTAJ

Krajowy Finał Konkursu Naukowego E(x)plory jest jednym z elementów Gdynia E(x)plory Week- święta nauki i innowacji z bogatym programem warsztatów, pokazów naukowych oraz dyskusji panelowych kierowanych do pasjonatów nauki. Wydarzenie zorganizowane przez Fundację Zaawansowanych Technologii cieszyło się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci i młodzieży szkolnej, nauczycieli, studentów jak i przedstawicieli start-upów, innowacyjnych firm, władz samorządowych i centralnych. W tegorocznym Gdynia E(x)plory Week wzięło udział ponad 3000 osób.

Krajowy Finał Konkursu Naukowego E(x)plory 2019 jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego .

Współorganizatorami Gdynia E(x)plory Week są Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia oraz Miasto Gdynia. Mecenasem Programu E(x)plory jest Grupa LOTOS. Partnerem strategicznym są Zakłady Farmaceutyczne Polpharma.