Gdynia Explory Week 2019

Gdynia E(x)plory Week 2019 – 23-25.10.2019

Gdynia E(x)plory Week to największe w Polsce wydarzenie promujące naukę i nowoczesne technologie, które Fundacja Zaawansowanych Technologii organizuje wraz z Pomorskim Parkiem Naukowo-Technologicznym Gdynia od 2013 r. Gdynia E(x)plory Week to niezwykle bogaty program skierowany do młodzieży szkolnej, nauczycieli, studentów, start-upów, innowacyjnych firm, naukowców, przedstawicieli mediów, władz samorządowych i centralnych oraz wszystkich pasjonatów nauki i nowych technologii. Na wszystkich gości czekają warsztaty, pokazy naukowe, prezentacje konkursowe, debaty oraz panele dyskusyjne, organizowanych w ramach Festiwalu Nauki i Technologii E(x)plory, Kongresu E(x)plory oraz Krajowego Finału Konkursu Naukowego E(x)plory.

Krajowy Finał Konkursu Naukowego E(x)plory 2019 

Konkurs Naukowy E(x)plory jest największym w Polsce wydarzeniem, które pozwala młodym naukowcom w wieku 13-20 lat tworzyć i rozwijać innowacyjne projekty, poszerzać swoją wiedzę i wymieniać się doświadczeniami z innymi młodymi naukowcami, także za granicą. W tym roku do Konkursu zgłoszonych zostało 174 projektów całej Polski, a autorzy 144 najlepszych projektów zaprezentowali je podczas Regionalnych Festiwali Naukowych E(x)plory, które odbyły się w Szczecinie, Wrocławiu, Toruniu, Łodzi i Podzamczu k/Kielc. W finale, który odbędzie się w dniach 23-25 października w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia udział wezmą 33 projekty. Laureatów wyłoni jury złożone z 19 autorytetów reprezentujących uznane instytucje naukowe i innowacyjne firmy.

Finaliści Konkursu Naukowego E(x)plory 2019.

IX Kongres E(x)plory "Edukacja dla innowacji. Innowacje w edukacji"

Edukacja to ostatnio bardzo gorący temat. Bo dzisiaj wszyscy rozumiemy, jak duży wpływ na nasze życie ma to czego i w jaki sposób się uczymy. A szkoła jest początkiem nauki, która trwa przez całe życie. Jaka zatem powinna być ta „nowa szkoła”, aby sprostać wymaganiom współczesnej młodzieży? Dzisiaj świat młodych ludzi mieści się w smartfonach i tabletach. Jak wykorzystać ich umiejętności cyfrowe w edukacji? Jak mądrze włączyć je do życia szkoły. Jak podczas lekcji korzystać z nowych technologii? Pokazać ich potencjał i możliwości.

Co zrobić aby nauka nie kojarzyła się z przykrym przymusem? Ale bezpośrednio przekładała się na życie codzienne. Pozwala wykorzystać w życiu pozaszkolnym, w domu, na podwórku. Wreszcie pomagała w planowaniu zawodowej przyszłości.

Jak sprawić aby nie kojarzyła się z niezdrową rywalizacją, ocenami i stresem? Ale aby każdy uczeń czuł się w niej dobrze, bez względu na indywidualne predyspozycje, poziom wiedzy i talent. Jak ocena może być konstruktywna i pomocna.

Uczestnicy IX Kongresu to ciekawe osobistości związane z edukacją. Zobaczymy m.in. prof. Lecha Mankiewicza, Dr Marzenę Żylińską, Annę Szulc, czy Kamila Śliwowskiego.

Kongres E(x)plory spróbuje przybliżyć ciekawe i nowatorskie metody pracy z uczniami. Pomysły na to, co możemy zmienić już dziś, a co pozwoli nam i naszym uczniom cieszyć się ze wspólnej pracy i czasu w szkole. Co w konsekwencji pomoże w wychowywaniu pokolenia, które sprosta wyzwaniu współczesnego świata.

Program wydarzenia i zapisy: http://kongres.explory.pl

Festiwal Nauki i Technologii E(x)plory 

Przed nami Festiwal Nauki i Technologii E(x)plory, który odwiedza ponad 3000 osób. W ramach Festiwalu odbędą się wykłady, warsztaty, wycieczki i inspirujące spotkania, m. in. z Dawidem Myśliwcem, twórcą bloga "Naukowy Bełkot" oraz żeglarzem Piotrem Myszką, a także:

- Wykłady dnia z z kolektywem Crazy nauka, Smart Lab oraz przedstawicielami Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia

- Mobilne Smart Planetarium

- Wycieczki do Centrum Nauki Eksperyment

- Stoiska naukowe i ścieżki edukacyjne

Program i informacja o zapisach TUTAJ

Odwiedzają nas wszyscy pasjonaci innowacji, młodzież szkolna, nauczyciele, media, rodziny z dziećmi.