Expo Sciences Europe 2018 - 16-22.07.2018

Expo Sciences Europe (ESE), czyli organizowane od ponad 20 lat największe w Europie targi dla Młodych Naukowców, odbędą się w tym roku w Gdyni. Jest to pierwsza edycja wydarzenia w Polsce! Organizatorem jest Fundacja Zaawansowanych Technologii, a gospodarzem Gdynia – miasto przyjazne innowacjom i młodym innowatorom.

Expo Sciences Europe (ESE) organizowane są w całej Europie co dwa lata począwszy od 1996 roku. Głównym organizatorem targów jest pozarządowa organizacja non-profit - MILSET-International Movement for Leisure Activities in Science and Technology- której celem jest rozwój kultury naukowej i promocja innowacji wśród młodzieży. Do tej pory gospodarzami ESE były m.in. Czechy, Portugalia, Francja, Belgia, Rosja, Hiszpania, Słowacja, Niemcy i Węgry.

Pierwsza edycja ESE w Polsce odbędzie się w dniach 16-22 lipca w Gdyni. Za organizację wydarzenia na miejscu odpowiadać będzie Fundacja Zaawansowanych Technologii, która od 7 lat realizuje Konkurs Naukowy E(x)plory- jeden z najbardziej spektakularnych i rozpoznawalnych konkursów naukowych w Polsce. Gospodarzem jest Gdynia – miasto przyjazne innowacjom i młodym innowatorom.

Na ESE w tym roku zgłosiło się 284 uczestników z 27 krajówz całego świata. Podczas targów będzie można zobaczyć 119 innowacyjnych projektów. Polskę reprezentować będą finaliści Konkursu Naukowego E(x)plory  (10 projektów), którzy zostali wyłonieni podczas zeszłorocznego, finału wydarzenia - Gdynia E(x)plory Week 2017.

W programie ESE oprócz możliwości poznania różnorodnych projektów naukowych z całego świata, będzie można wziąć udział w wykładach, warsztatach i spotkaniachz wiodącymi osobistościami ze świata nauki i technologii. Wydarzenie będzie otwarte dla zwiedzających.

Expo Sciences Europe (ESE), 16-22 lipca, Pomorski Park Naukowo-TechnologicznyiArena Gdynia. Więcej na stronie wydarzeni: www.ese2018.milset.org.

 

Organizatorzy:

   

 

Współorganiatorzy:

  

 

Partner Wspierający:

Partner: 

Patronat: