Justyna Suchecka, Kamil Śliwowski, Maciej Oswald

 

 

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, dziennikarka, przez 11 lat związana z „Gazetą Wyborczą”, gdzie zajmowała się tematyką edukacji i innowacji. Publikuje też w „Książkach. Magazynie do Czytania” i współprowadzi kanał kulturalny „Krótka Przerwa”. Dziennikarka TVN24.

W 2019 r. Justyna Suchecka otrzymała Nagrodę "Człowieka E(x)plory".

 

Justyna Suchecka prowadziła panel "Jak kształcić młodych innowatorów" podczas IX Kongresu E(x)plory "Edukacja dla innowacji. Innowacje w edukacji".

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Trener i animator, specjalizuje się w wykorzystaniu nowych technologii w edukacji, zwłaszcza w kontekście prawa autorskiego oraz ochrony prywatności. Autor gry edukacyjnej "Trzęsienie danych", współautor raportów o otwartych zasobach edukacyjnych i stanie edukacji cyfrowej w Polsce dla UNESCO, Centrum Cyfrowego, Ośrodka Rozwoju Edukacji. Bloguje i prowadzi newsletter o nowych technologiach i otwartych zasobach w edukacji na www.otwartezasoby.pl.  Na co dzień Dyrektor programu edukacyjnego Centralnego Domu Technologii oraz ekspert edukacji cyfrowej w Fundacji Szkoła z Klasą.

Podczas IX Kongresu E(x)plory Edukacja dla innowacji. Innowacje w edukacji" Kamil Śliwowski brał udział w debacie pt. "Szkoła przyszłości. Jak używać nowych technologii, aby zmieniały szkołę na lepsze"?

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Maciej Oswald – dziennikarz Polskiego Radia. Od poniedziałku do niedzieli prezenter informacji – w Jedynce i w Czwórce.

Nie zrezygnował z pracy reporterskiej i cały czas z mikrofonem goni za młodymi, którzy mają coś ciekawego do opowiedzenia.

Nauka, edukacja, oświata, nowe technologie, zaawansowane projekty badawcze i ciekawe pomysły – na to wszystko znajdzie miejsce na radiowej antenie. Obecny na konkursie, kongresie i wszystkim, co związane z E(x)plory od 4 lat.

Podczas IX Kongresu E(x)plory "Edukacja dla innowacji. Innowacje w edukacji" prowadził panel pt. "Udział w projektach międzyszkolnych i międzynarodowych".

 

Podczas wydarzeń E(x)plory prowadzi naukowe rozmowy z młodymi badaczami i badaczkami.