Joanna Bagniewska, Maciej Sadowski, Radosław Brzózka

Dr Joanna Bagniewska jest zoologiem specjalizującym się w ekologii behawioralnej. Ukończyła doktorat i studia magisterskie na Uniwersytecie Oksfordzkim, przedtem studiowała na Jacobs University w Bremie i Rice University w Houston. Pracowała naukowo w pięciu krajach, odwiedziła ponad 40. Obecnie wykłada na Wydziale Nauk Biologicznych University of Reading.

Zwyciężczyni trzeciej edycji FameLab Poland, oraz zdobywczyni nagrody laureatów na finałach międzynarodowych tego konkursu. Brytyjscy licealiści wybrali ją na najpopularniejszego naukowca w konkursie „I’m a Scientist, Get me out of Here”.

Bierze udział w wielu przedsięwzięciach popularyzujących naukę: TEDxWarsaw, Science Slam, Bright Club Oxford, Museums Show Off.

Organizatorka konferencji popularnonaukowej Science: Polish Perspectives. W ramach programu Rzecznicy Nauki współpracuje z działem naukowym Gazety Wyborczej, oraz Magazynem Focus. Ambasadorka programu mentoringowego The Kings Foundation oraz Lean in STEM.

Związana z działalnością Kongresu Obywatelskiego. Za pracę na rzecz Polaków w Wielkiej Brytanii odznaczona statuetką Wybitnego Polaka w Anglii, Walii i Irlandii Północnej, oraz honorową nagrodą Dziennika Polskiego „Człowiek Roku”.

Joanna Bagniewska, www.joannabagniewska.com

Dlaczego warto wspierać E(x)plory?

Dla naukowca oprócz kreątywności bardzo ważna jest sieć kontaktów. Wypracowanie takiej sieci wsparcia, możliwość znalezienia mentorów bądź innych życzliwych, ciekawych osobowości ze świata nauki, to rzecz dla najmłodszych badaczy kluczowa. Chcę być takim wsparciem dla naszej utalentowanej młodzieży, bo wiem, że czasem bywa o nie trudno. Jestem przekonana, że kontakty zawarte na E(x)plory będą procentować. Liczę na to, że wśród tych młodych jest przynajmniej kilku noblistów. Dla mnie udział w kongresie to wielka inspiracja.

 

 

Dr Joanna Bagniewska podczas Gdynia E(x)plory Week 2016.

 

 

Maciej Sadowski - współzałożyciel i prezes StartUp Hub Poland, wspierającego polskie i zagraniczne talenty inżynieryjne w budowaniu konkurencyjnych globalnie startupów w Polsce, www.startuphub.pl

Nauczyciel akademicki w Uniwersytecie Warszawskim (m.in. logika, filozofia analityczna, studia regionalne Europy Wschodniej). Członek Narodowej Rady Rozwoju. Manager w innowacyjnych projektach branży ICT we wczesnej i dojrzałej fazie rozwoju, w których tworzył m.in. struktury sprzedażowe i wsparcia sprzedaży. Pracował jako trener sprzedaży b2b, miękkich umiejętności biznesowych. Od 2011 analityk inwestycyjny.

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych (specjalizacja: studia europejskie) i Instytutu Filozofii na Uniwersytecie Warszawskim (filozofia analityczna), stypendysta Universität Salzburg.

Maciej Sadowski, www.startuphub.pl

 

Radosław Brzózka - dziennikarz popularnonaukowy, autor programu "Jak to działa?".  Zakochany w możliwościach ludzkiego mózgu i nieskrępowanej wyobraźni. Eksploruje niedostępne dla większości zakamarki laboratoriów i fabryk, a w wolnym czasie szybuje pod chmurami na paralotni oglądając z góry najwyższe góry - Alpy, Himalaje i kto wie co jeszcze!  

Obecnie związany z TVP, w przeszłości prowadził i wydawał audycje radiowe w Polskim Radiu BIS (obecnie Czwórce).