EXPLORY 2022. OTWARCIE SEZONU

WARSZAWA

11 marca 2022

16:00 – 18:00

Zapraszamy za:

Potrzebujemy talentów.

Dzięki utalentowanym ludziom, realizującym swoje pasje, żyje się nam lepiej.  To w ich głowach, a później domach i laboratoriach powstają pomysły ułatwiające nam codzienne życie. Już dziś pracują nad pomysłami, które pomogą nam w walce z chorobami, poprawią nasze bezpieczeństwo na drogach, pozwolą lepiej ze sobą komunikować.

Dlatego od 10 lat, misją Explory  jest odnajdowanie, wspieranie i docenianie młodych talentów.

Nie inaczej będzie w tym roku.

Po raz pierwszy w historii zapraszamy na „Explory 2022. Otwarcie sezonu”.

Już 11 marca opowiemy o planowanych działaniach w ramach Programu i wspólnie odpowiemy na pytanie „Dlaczego warto wspierać młode talenty?”

Transmisja na Facebooku Explory

16:00-16:20Explory 2022 - Dlaczego warto wspierać talenty?
Joanna Gogolińska , Wiceprezes Fundacji Zaawansowanych Technologii, opowie o planowanych działaniach w ramach Programu Explory w nadchodzącym roku, a partnerzy i przyjaciele Explory zastanowią się jak skutecznie wspierać młode utalentowane osoby.
16:20-16:40Wywiad: „Każdy ma talent. Jak znaleźć i rozwinąć swój?”
Justyna Suchecka , dziennikarka TVN 24, autorka książki „Young Power” porozmawia z Niną Cielicą , Laureatką I miejsca w Konkursie Explory 2021.

Certyfikowane szkolenie dla nauczycieli – zapisy w formularzu Teams

16:40-18:00Szkolenie dla nauczycieli: Jak pracować z uzdolnionym uczniem?

Realizacja projektu badawczego, od pomysłu do realizacji to złożony proces, choć ma swój schemat postępowania. Postrzegany jest on inaczej z punktu widzenia nauczyciela (opiekuna projektu) i młodego badacza. W trakcie spotkania przeprowadzimy analizę i ocenę przykładowych projektów z różnych perspektyw: realizatorów, zewnętrznych ekspertów oraz potencjalnych odbiorców ich rezultatów oraz zastanowimy się jak wspierać uczennice i uczniów w badawczej drodze.

Wszyscy nauczyciele biorący udział w szkoleniu otrzymają Certyfikat uczestnictwa wydany przez Fundację Zaawansowanych Technologii


Szkolenie poprowadzą: dr Adam Czyżewski i dr Katarzyna Kołacz - naukowcy, doświadczeni edukatorzy. Wieloletni animatorzy i trenerzy działań popularyzujących naukę.

Regulamin
MECENAS E(X)PLORY I FUNDATOR NAGRÓD GŁÓWNYCH:

Partnerzy Strategiczni:

Gospodarz:

Partnerzy wspierający:

Partnerzy:

Patronaty honorowe:

Główny patron medialny:

Patronaty medialne:

Ewa Babicka

+48 795 659 569

e.babicka@fzt.org.pl